Światowe Dni Młodzieży szansą dla bocheńskiej gastronomii

Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowe wydarzenie jest wyzwaniem logistycznym w wielu aspektach. Młodym pielgrzymom, którzy przybędą w tych dniach do Krakowa i Regionu należy zapewnić nie tylko właściwe przeżycie programu duchowego i poznanie piękna naszej ziemi, ale też m.in. zakwaterowanie i pełne, zgodne z normami, wyżywienie.

14 stycznia br., w sali narad Urzędu Miasta Bochnia, odbyło się spotkanie dotyczące wyżywienia pielgrzymów w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą branży gastronomicznej. Celem spotkania było zaprezentowanie wspólnych obszarów współpracy w związku ze zbliżającymi się dniami młodych w Krakowie w 2016 roku, a bezpośrednio dotyczącej obszaru Strefy III Diecezji Tarnów oś Bochnia – Brzesko.

To wyjątkowe wydarzenie jest wyzwaniem logistycznym w wielu aspektach. Młodym pielgrzymom, którzy przybędą w tych dniach do Krakowa i Regionu należy zapewnić nie tylko właściwe przeżycie programu duchowego i poznanie piękna naszej ziemi, ale też m.in. zakwaterowanie i pełne, zgodne z normami, wyżywienie – zwracają uwagę urzędnicy.

Szacuje się, że od 25 do 31 lipca, w Bochni, przebywać będzie około 10 tys. młodych, natomiast w okolicy dodatkowo około 5 tys. Ponadto, w tygodniu poprzedzającym główny napływ pielgrzymów, tj. od 18 lipca młodzież przebywać będzie również w innych małopolskich miejscowościach w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. To rysująca się szansa rozwoju gospodarczego, promocji lokalnych podmiotów i możliwość rozpowszechnienia polskiej tradycji kulinarnej, a przede wszystkim na obsługę w tych dnia ogromnej ilości klientów – mówi Tomasz Ryncarz, naczelnik wydziału promocji Bochni.

WARUNKI UCZESTNICTWA W PROGRAMIE WYŻYWIENIA:

Wszystkie przygotowane posiłki powinny spełniać obowiązujące na terenie Polski prawo w zakresie norm żywienia. Dzienna norma żywieniowa to 2630 kcal, odpowiednio: śniadanie – 790 kcal, obiad – 1050 kcal, kolacja – 790 kcal.

Zarejestrowani pielgrzymi będą mogli realizować specjalnie przygotowane talony tylko w punktach gastronomicznych (restauracjach, polach gastronomicznych i mobilnych punktach żywienia) mających podpisaną umowę i posiadających stosowne oznaczenie ŚDM 2016. We wszystkich tych miejscach obowiązywać będzie także normalne rozliczenie pieniężne, tak, by każdy pielgrzym mógł płacić również gotówką za standardowe posiłki.

Udział w programie żywienia pielgrzymów dla jednego lokalu, wiąże się z obowiązkiem wykupienia odpowiedniej sublicencji do korzystania z logo ŚDM. Szczegóły tego rozwiązania zostaną podane w osobnej umowie z Komitetem Organizacyjnym ŚDM.

Wszystkie szczegółowe informacje związane z realizacją zadania wyżywienia dostępne są na stronie KO ŚDM 2016 pod adresem: www.krakow2016.com/wyzywienie, a także udzielane przez sekcję logistyki:

• poprzez mail: wyzywienie@krakow2016.com,
• telefonicznie: Sabina Michalska / tel. +48 511 985 648,
• osobiście, odwiedzając siedzibę KO ŚDM w Krakowie, przy ul. Kanonicza 14 – III p.

Ponadto wszyscy przedsiębiorcy mogą kontaktować się z Parafialnymi Komitetami Organizacyjnymi działającymi w Bochni:

• Dekanat Bochnia-Wschód (obejmujący Parafie w: Bochni, Borku, Brzeźnicy, Gawłowie, Krzeczowie, Krzyżanowicach, Mikluszowicach i Rzezawie) – bochniawschod.sdm@gmail.com

• Dekanat Bochnia-Zachód (obejmujący Parafie w: Bochni, Chełmie, Cikowicach, Gierczycach, Łapczycy, Łężkowicach, Pogwizdowie i Sobolowie) – bochniazachod.sdm@gmail.com