Lecznicze właściwości bocheńskiej kopalni soli oraz walory turystyczne Powiatu Bocheńskiego zostały pokazane w programie z cyklu „Uzdrowiska Polskie”. 20-minutowy reportaż ukazuje uroki polskich miejscowości, zarówno tych mających status Uzdrowiska jak również takich jak np. Bochnia, które takiego statusu nie mają.
Oprócz Kopalni Soli w Bochni w programie można również zobaczyć Kościółek św. Leonarda w Lipnicy, Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, Muzeum Motyli Arthropoda, Park Archeologiczny Osadę VI Oraczy, Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK czy Krakowski Tor Wyścigów Konnych w Dąbrówce.
Program „Uzdrowiska Polskie” pokazuje przepiękne zakątki Polski, na tle zastosowań i osiągnięć balneologii – jednej z najstarszych dziedzin medycyny uzdrowiskowej zajmującej się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin oraz zastosowaniem ich w lecznictwie, zwłaszcza w terapii chorób przewlekłych.
Mikroklimat komór solnych bocheńskiej kopalni jest niewątpliwie jej największym skarbem, z powodzeniem wykorzystywanym w leczeniu schorzeń układu oddechowego, astmy i alergii. Do leczenia wykorzystywana jest metoda subterraneoterapii, polegająca na poddawaniu chorych specyficznemu działaniu bodźców natury fizycznej, chemicznej i biologicznej występujących w poziemnych wyrobiskach bocheńskiej kopalni soli.
W filmie można również zobaczyć pierwszy obiekt z Powiatu Bocheńskiego wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO mieszczący się w Lipnicy Murowanej – Kościół św. Leonarda z końca XV w. Jeden z najstarszych i najcenniejszych kościołów drewnianych w Małopolsce, który według tradycji zbudowany został w 1141 r. na miejscu pogańskiej gontyny. Wnętrze kościoła zdobi polichromia z różnych okresów, od końca XV do pocz. XVIII w. Prezbiterium zdobią sceny: Ukrzyżowania, Ostatniej Wieczerzy i Sądu Ostatecznego, nawę sceny z Męki Pańskiej oraz Dekalogu. Wśród cennego wyposażenia odnajdziemy: rzadki feretron procesyjny z płaskorzeźbą Trójcy Świętej i do dziś grający pozytyw szkatulny.
Park Archeologiczny Osadę VI Oraczy, który jest rekonstrukcją osady wiejskiej, pochodzącej z Małopolski, z połowy XIII wieku. Osada wystylizowana na wzór tej średniowiecznej to nie tylko same eksponaty muzealne. Można tam bowiem zobaczyć i wziąć czynny udział w życiu dawnej wioski. Chętni mogą zmierzyć się z dawnymi zawodami rzemieślniczymi czy rolniczymi.
Muzeum Motyli Arthropoda z największą stałą ekspozycją motyli świata w Polsce liczącą ponad cztery i pół tysiąca okazów pochodzących ze wszystkich stref zoograficznych. Prezentowana na dwóch piętrach kolekcja to zbiór motyli, który powstawał na przestrzeni ostatnich 35 lat. Zwiedzający mogą zapoznać się z funkcjonowaniem motyli w różnych miejscach świata, poznać najciekawsze zdolności, sposoby, warunki życia poszczególnych gatunków, a także rodzin motyli.
Centrum Aktywnego Wypoczynku BOREK to idealne miejsce na wycieczkę oraz wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Malownicze położenie oraz liczne atrakcje dają możliwość aktywnego wypoczynku oraz uprawiania różnych form turystyki.
Krakowski Tor Wyścigów Konnych w Dąbrówce to kolejna z atrakcji przedstawiona w filmie. Obiekt ten jest czwartym torem w Polsce, po Warszawie, Wrocławiu i Sopocie i pierwszym torem otwartym po II Wojnie Światowej.
Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu to jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Najstarsza część zamku została wzniesiona w XIV w.