W piątek 19 grudnia w Bochni zostanie pochowany pułkownik Zdzisław Malina. Miał ponad 90 lat. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej o godz. 13.00.
Zdzisław Malina wstąpił do wojska w lipcu 1945 r. Trafił do Oficerskiej Szkoły Łączności. Po jej ukończeniu w 1947 r. był technikiem stacji doświadczalnej w Centralnej Składnicy i Warsztatach Łączności. W latach 1948–1949 pracował jako stażysta Ośrodka Badań Radiowych w Wojskowym Instytucie Techniki. W grudniu 1949 r. został skierowany do Grupy Organizacyjno-Przygotowawczej Dowództwa Obrony Przeciwlotniczej na stanowisko pomocnika szefa Wydziału Obrony Przeciwlotniczej. W latach 1950–1951 był pomocnikiem szefa Wydziału Obserwacyjno-Meldunkowego ds. łączności radiowej. Przez kolejne dwa lata był pomocnikiem szefa Oddziału Obserwacyjno-Meldunkowego, a następnie do marca 1954 r. dowódcą Głównego Posterunku Obserwacyjno-Meldunkowego w Dowództwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Obrony Kraju (WOPL OK). W latach 1954–1955 kierował Oddziałem Służby Obserwacyjno-Meldunkowej.
W połączonych Wojskach Lotniczych i Obrony Przeciwlotniczej Obrony Kraju (WLiOPLOK) został szefem Oddziału Służby Obserwacyjno-Meldunkowej i Środków Radiotechnicznych, a następnie Oddziału Służby Radiotechnicznej (do 1959 r.). Po ponownym oddzieleniu Wojsk Lotniczych, w Dowództwie Wojsk OPL był zastępcą dowódcy Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Obrony Kraju (WOPL OK) i szefem Inspektoratu Wojsk Radiotechnicznych, następnie szefem sztabu Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Obrony Kraju (OPL OK).
W 1962 r. ukończył studia w Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR i został pierwszym szefem Wojsk Radiotechnicznych w dowództwie nowo utworzonych Wojsk Obrony Powietrznej Kraju. Kierował radiotechnikami do 1968 roku. Z wojska odszedł na emeryturę w 1985 roku.