29 stycznia w Galerii Chełm odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki „Kontekst” Eugeniusza Molskiego, znanego artysty z Nowego Wiśnicza.
Wernisaż w Galerii Chełm rozpocznie się w czwartek 29 stycznia o 17.00. Wystawa będzie czynna do końca marca.
„KONTEKST” – to tytuł wystawy, którą prezentuję w Galerii Chełm, placówce Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Robię to ze szczególną radością, lubię ten adres. Piętnastego stycznia 2011 roku miała tu miejsce moja wystawa „Anioły Madonny”, wernisaż uświetnił znakomity koncert, a wierna publiczność jak zawsze dopisała. Mam nadzieję, że na wernisażu będą wszyscy, którzy cenią moją twórczość, pracę i niepowtarzalny klimat Galerii. Pokazuję prace zwiezione z kilku wystaw, m. in.: z muzeum Ziemi Koszyckiej w Koszycach, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, Galerii Sztuk Willi Wiszówka w Dębicy oraz kilku prac powstałych na ubiegłorocznych plenerach: Ryga/Łotwa, Spisk Kapituła/Słowacja, Łańcut, Tuchów, Janowice, Barlinek – zaprasza Eugeniusz Molski.
————————————————————————————-
EUGENIUSZ MOLSKI urodził się w 1942 roku w Bagienicach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie w 1969 roku uzyskał dyplom w zakresie malarstwa architektonicznego i ceramiki. Następnie w latach 1969- 2006 nauczał ceramiki w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2008 roku otrzymał tytuł: Honorowy Ambasador Ziemi Wiśnickiej. Eugeniusz Molski to artysta niezwykle wszechstronny. Uprawia ceramikę, rzeźbę, malarstwo, malarstwo ścienne. Jest również podróżnikiem i ze swoich wędrówek czerpie twórcze inspiracje. Niezwykle łatwo nawiązuje kontakt z widzem. Jest bezpośredni i otwarty, a nawet prowokujący do rozmowy. Wystawia bardzo dużo, zorganizował ponad 200 wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 200 zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: 1978- Kraków, BWA, nagroda Rzeźba Roku Polski Południowej; Tarnów, BWA, Nagroda Prezydenta Miasta; 1980- 1981- Debrzno, nagroda gospodarza pleneru „Ceramika dla architektury”; nagroda Gdyńskiego Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej, m.in.: I nagroda w konkursie na ścianę ceramiczną; Łódź, Galeria PAX, III nagroda na wystawie „Sacrum w plastyce współczesnej”; 1989- Kraków, BWA, Grand Prix w konkursie „Primum non nocere”. Prestiżowe wystawy indywidualne: Muzeum- Pałac w Wilanowie, Galeria Vauxhal- Krzeszowice, Galeria Miejska Trzencin- Słowacja, Instytut Kultury Polskiej- Budapeszt, Praga, Bratysława; wystawa ceramiki zbiorowej- Mino/ Japonia; Faenza/ Włochy; Valloris/ Francja; Varażdin/ Chorwacja.