Biblioteka: wieczór poetycki z Haliną Sułek-Kobiela

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza swoich czytelników i przyjaciół do wspólnej podróży w świat poetyckiego słowa. 10 lutego 2015 roku o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki odbędzie się spotkanie z Haliną Sułek – Kobielą i promocja jej tomiku poetyckiego „Musztarda po obiedzie”.

Halina Sułek-Kobiela jest bocheńskim lekarzem-pediatrą i poetką biorącą czynny udział w inicjatywach popularnych literackich portali internetowych. Świat, do którego zaprasza nas autorka tomiku „Musztarda po obiedzie”, uchylając do niego drzwi swoją twórczością, jest pełen miłości do codzienności. Podążanie za jej poezją pozwoli nam odnaleźć własną drogę, skojarzenia, wspomnienia, ale i twórczy dystans do rzeczywistości. To poezja pełna radości życia, ale i nie pozbawiona mądrego ostrza satyry i ironii. Autorka wspomina, że po raz pierwszy napisała tekst poetycki na konkurs „Płomyczka” w trzeciej klasie szkoły podstawowej – „Jak wyobrażam sobie życie w roku 2000”. Potem przyszły dalsze sukcesy i marzenia o szkole teatralnej. Ostatecznie ukończyła Akademię Medyczną, jest lekarzem – pediatrą, od lat związanym z naszym miastem. Opowiadając o swojej pasji artystycznej, miejscu literatury i teatru w swoim życiu, wspomina także swoje uczestnictwo w kabarecie „Medyk–a–menty”, założonym przez dr Danutę Wojtowicz-Tarczydło z Lublina.

Twórczość gościa Biblioteki stała się częścią dwu poetyckich antologii prezentujących utwory osób współtworzących dwa aktywnie działające portale literackie i biorących udział w ich inicjatywach: Ogrodowe Impresje – antologia forum „Ogród ciszy” (Wydawnictwo Pisarze.pl) oraz Widok z okna, antologia wydana w 2013 roku przez Przyjazny Portal Literacki „Ósme Piętro”. W wydanym w 2014 roku autorskim debiutanckim tomiku poetyckim zatytułowanym „Musztarda po obiedzie” poetka umieściła 109 wierszy, dzieląc się z nami refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością. Stanowią one cenną formę poszukiwania własnego wyrazu i swojego w niej miejsca. „Jeśli lektura wierszy wywoła czyjeś wzruszenie czy uśmiech, będę szczęśliwa” napisała bohaterska naszego spotkania w swojej krótkiej refleksji podsumowującej tomik. I tego możemy mieć pewność – daru wzruszenia i uśmiechu.