Sobota w Muzeum: koncert festiwalu Emanacje

Muzeum im. Stanisława Fischera będzie gościło jeden z koncertów Festiwalu Emanacje. W sobotę w placówce wystąpią Jennyfer Fouani (flet) oraz Jędrzej Jarocki (akordeon). Wstęp jest wolny.

Emanacje. Muzyczna podróż po Małopolsce

Muzeum im. Stanisława Fischera. Rynek 20
sobota, 18 lipca, 19:00

Wystąpią:

Jędrzej Jarocki – akordeon
Jennyfer Fouani – flet

W programie:
Jan Sebastian Bach – Partita c-moll (solo)
Jean Philippe Rameau – Kura, Egipcjanka ( solo)
Anatolij Kusiakov – 5 Obrazków Hiszpańskich
Eldin Burton – Sonatina cz.III Allegro Giocoso

Wstęp wolny.

O wykonawcach:

Duet w składzie: Jennyfer Fouani (flet), Jędrzej Jarocki (akordeon) funkcjonuje od października 2014 r. pracując pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jennyfer Fouani kształciła się u prof. Anny Błaszczyk w ZSPM im. K. Szymanowskiego w Warszawie, od 2011 r. studiuje na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej. Jest laureatką ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów jako solistka i kameralistka. Mimo młodego wieku posiada bogate doświadczenie sceniczne – występuje m. in. z kwintetem Young Varsovia Quintet, w 2010 uczestniczyła w premierowym wykonaniu utworu Pawła Sołtysiaka podczas Warszawskiej Jesieni, wystąpiła również z orkiestrą symfoniczną pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia wykonując Koncert fletowy J. Iberta. Była stypendystką ministra kultury za rok szkolny 2010/2011 oraz w 2011 roku – Fundacji Sinfonia Varsovia. Od 2013 roku Jennyfer Fouani współpracuje z Fundacją MyWay.

Jędrzej Jarocki naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 9 lat w klasie mgr Bogdana Kordy w Białymstoku. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wykonawczych, wielokrotnie otrzymywał stypendia artystyczne, był również objęty programem stypendialnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Występował m. in w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, na Zamku Królewskim w Warszawie, Operze i Filharmonii Podlaskiej. Od roku akademickiego 2011/2012 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu profesora Klaudiusza Barana.

O cyklu koncertów EMANACJE

Znakomita muzyka, wybitni wykonawcy, ciekawe miejsca — to główne, choć nie jedyne, atrakcje tegorocznego Festiwalu EMANACJE. W wyjątkowym pod względem różnorodności i zasięgu geograficznego wydarzeniu wezmą udział uznani wirtuozi i młodzi artyści, zespoły kameralne i orkiestry, wykonawcy muzyki klasycznej i muzycy jazzowi. Zgodnie z ideą organizatorów, Festiwal to także czas spotkań: dawnego z nowym, mistrzów z uczniami, doświadczenia z młodością. Dwanaście z czterdziestu koncertów Festiwalu EMANACJE odbędzie się w Lusławicach, gdzie znajduje się Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Sztuka muzyczna promieniować będzie także z około dwudziestu ciekawych
lokalizacji w całej Małopolsce, między innymi Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Festiwal EMANACJE to nie tylko seria koncertów. To także propozycja muzyczno-architektonicznej podróży. Wyznaczony przez kolejne festiwalowe wydarzenia szlak prowadzi przez miejsca niezwykłe, czasem popularne, czasem zapomniane, ale z pewnością warte odwiedzenia.