Budżet obywatelski: Zgłoszono 42 projekty

Zakończyło się przyjmowanie projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Łącznie zgłoszono 42 pomysły. Teraz będą one weryfikowane, a na początku listopada zostaną zaprezentowane. Wtedy też odbędzie głosowanie.

Liczba zgłoszonych projektów:

Osiedlowe:

Dołuszyce: 1
Chodenice: 3
Kurów: 4
Św. Jana-Murowianka: 1
Smyków: 0 (zero)
Karolina-Krzeczowska: 4
Proszowskie: 1
Śródmieście-Campi: 1
Słoneczne: 2
Krzęczków-Łychów: 4
Uzbornia: 3
Niepodległości: 2
Windakiewicza: 2
Kolanów: 1

Ogólnomiejskie: 13

Łącznie: 43 projekty – 13 ogólnomiejskich i 29 osiedlowych.

Na razie magistrat nie podaje, na jaką kwotę opiewają wszystkie zgłoszone pomysły. Na pytania o kwoty i pomysły przed weryfikacją nie jestem w stanie dziś precyzyjnie odpowiedzieć. Niektóre projekty są bardzo rozbudowane, zawierają mapki, zdjęcia, kosztorysy, a niektóre tylko szacunkową wartość ocenioną według pomysłodawcy. Mogę tylko podać, że podane w projektach kwoty wyczerpują z naddatkiem kwoty przeznaczone na Budżet Obywatelski -informuje Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni.

Pomysły zgłoszone przez mieszkańców są różne. Od remontu chodnika począwszy, poprzez plac zabaw dla dzieci, oświetlenie, zieloną siłownię, aż do imprez kulturalnych czy skate parku włącznie – dodaje Andrzej Koprowski.

Ze swoich źródeł wiemy, że wśród projektów jest np. zadanie skrywające się pod nazwą „Miasto Przyjazne Rowerzystom”, aplikacja na urządzenia mobilne „Nawigacja Miejska”, sfinansowanie murala na budynku kina Regis, wreszcie projekt estetyzacji centrum miasta „Bochnia może być piękna”.

14 i 15 listopada poszczególne propozycje będą poddane pod głosowanie mieszkańców. Będzie się ono odbywało drogą elektroniczną oraz tradycyjną, poprzez wrzucanie wypełnionych kart do urn.