Nabór do projektu dla niepełnosprawnych uczniów

Do końca września potrwa rekrutacja do programu Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów. Ciekawe i nowatorskie zajęcia są szansą na rozwój osobisty uczestników.

Starostwo pomyślało o niepełnosprawnych uczniach, dla nich powstał program Wyzwalanie aktywności twórczej niepełnosprawnych uczniów – szansą na udany start w dorosłe życie”. Żeby zostać uczestnikiem projektu trzeba spełniać kilka podstawowych kryteriów:
a) Status ucznia Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bochni
b) Zamieszkiwanie na terenie powiatów: bocheńskiego lub brzeskiego
c) Dokumenty złożone przez uczestnika projektu muszą być kompletne

Jak widać, nie ma żadnych większych przeszkód, by skorzystać z zajęć jakie oferuje program. Jeśli chce się brać w nich udział, trzeba się jednak pospieszyć, bo łączna ilość uczestników Projektu przypisanych do poszczególnych form wsparcia nie może przekroczyć 60 osób a zapisy potrwają do wyczerpania miejsc, ostatecznie do końca miesiąca.
Dokumenty zgłoszeniowe należy składać do Sekretariatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni, można je otrzymać w Sekretariacie szkoły oraz w siedzibie Starostwa. Zajęcia oferowane w Projekcie są różnorodne i ciekawe, na pewno wzbogacą i rozwiną uczestników, warto z nich skorzystać zważywszy na to, że są całkowicie bezpłatne.

– Program ten obejmie realizację dodatkowych, specjalistycznych zajęć pozalekcyjnych. Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni będzie uczestniczyć w zajęciach m.in. z muzykoterapii, arteterapii, literatury, fizyki czy przyrody. Uczestnicy projektu nauczą się również wykorzystywać nowoczesne technologie, a podczas zajęć z socjoterapii będą kształtować umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych – podaje Starostwo Powiatowe w Bochni, beneficjent programu.

Zadanie w całości zrealizowane będzie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie: Wyrównywanie szans edukacyjnych (…), do końca sierpnia 2011 r. Jego celem jest
wsparcie pedagogiczno-psychologiczne niepełnosprawnej młodzieży służące zmniejszaniu dysproporcji w stosunku do pełnosprawnych rówieśników.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie Starostwa.

There are 1 comments

  1. Gros pieniedzy pozyskuje starostwo w bochni z unii europejskiej brawo i tak dalej,szkoda tylko ze w lipnicy murowanej nic takiego nie ma ma mi