Już po raz jedenasty odbyła się strzelecka spartakiada osób niepełnosprawnych zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach działający przy Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów w likwidacji. W rywalizacji strzeleckiej uczestniczyło ogółem 130 osób z różnymi dysfunkcjami intelektualnymi z terenu województwa małopolskiego.
Część sportowa zawodów odbyła się nas strzelnicy sportowej I LO w Bochni. W spartakiadzie brały udział drużyny : WTZ Łyszkowice, WTZ Kraków os. Górali, WTZ Stróże, WTZ Siołkowa, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Łapanów, SOSW Bochnia, WTZ Proszówki.
Zawody otworzył kierownik WTZ w Proszówkach Edward Firek wraz z Mieczysławem Balickim opiekunem TKKF „Promień, którzy rzetelnie objaśnił zasady rywalizacji sportowej i bezpieczeństwa podczas zawodów.
Wyniki zawodów:
Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce WTZ Proszówki łączna ilość punktów 444
2 miejsce WTZ Zawada Uszewska łączna ilość punktów 437
3 miejsce WTZ Siołkowa łączna ilość punktów 292
Klasyfikacja indywidualna:
1 miejsce Janusz Widlak WTZ Zawada Uszewska
2 miejsce Waldemar Korba WTZ Łapanów
3 miejsce Krzysztof Rachwalski WTZ Zawada Uszewska
4 miejsce Łukasz Pośliński WTZ Proszówki
5 miejsce Angelika Gajda WTZ Proszówki
6 miejsce Tomasz Łatka WTZ Siołkowa
Klasyfikacja – zmagania kadry:
1 miejsce Justyna Stoszko – WTZ Łyszkowice
2 miejsce Jan Świgut – WTZ Siołkowa
3 miejsce Daniel Holender – WTZ Stróże
Elżbieta Włodek – SOSW Bochnia
Po części sportowej podsumowanie wyników i wręczenie nagród odbyło się w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Dyplomy, puchary i nagrody wręczali Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, starszy inspektor ds. osób niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Dorota Stachowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni Teresa Jaszczyńska oraz kierownik ogólny Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów w likwidacji Stanisław Golonka. W tym miejscu serdeczne podziękowania za ufundowanie części nagród organizatorzy składają Jolancie i Markowi Pilch.
Celem zorganizowanej spartakiady strzeleckiej osób niepełnosprawnych było angażowanie młodzieży sprawnej inaczej w rywalizację sportową, integracja młodzieży wokół wspólnej zabawy zarówno sportowej, jak też i przy muzyce po zawodach oraz wymiana spostrzeżeń i doświadczeń w codziennej pracy z młodzieżą sprawną inaczej.