Edycie w walce o siebie nie przeszkadza dziecięce porażenie mózgowe. Od 2012 roku aktywnie działa w teatrze „Stańczyk” jako aktorka. Niebawem rozpocznie staż jako pomoc introligatorska. Jak jej się to udało? Odpowiedź jest prosta – wzięła udział w projekcie AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+, który dedykowany jest osobom z niepełnosprawnością chcącym rozwinąć swoją karierę zawodową.
Przypadek Edyty nie jest wyjątkiem. Osób, które z sukcesem zakończyły udział w projekcie jest znacznie więcej. Spójrz na ich historie i przekonaj się, że to dzieje się naprawdę!
Arkadiusz po udarze potrafił z uśmiechem na ustach wrócić do codzienności. Dzięki udziałowi w projekcie otrzymał pracę jako kontroler jakości, a teraz pomaga w prowadzeniu projektu i zatrudnia uczestników gotowych do wyjścia na rynek pracy.
Elżbieta zmaga się z chorobą układu oddechowo-krążeniowego. W czasie wolnym asystuje osobom niepełnosprawnym, a dzięki udziałowi w projekcie Aktywni, Potrzebni, Kompetentni 30+ jest stażystką w Dziale Rekrutacji i Planowania Karier.
Agnieszka wygrała walkę z glejakiem, dając w ten sposób śmierci pstryczka w nos i mocno chwytając życie. Obecnie odbywa staż jako rejestratorka medyczna i czaruje wszystkich swoim niesamowitym optymizmem!
Paweł od 16 lat zmaga się z epilepsją. Dzięki udziałowi w programie wrócił do swojej malarskiej pasji I w czerwcu otworzył swój pierwszy wernisaż! Dziś sprzedaje swoje działa i planuje kolejne wystawy!
Dla kogo są AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+?
Jeśli jesteś w podobnej sytuacji jak wymienieni wyżej bohaterowie i po przeczytaniu ich historii poczułeś inspirację, to znaczy, że ten projekt jest właśnie dla Ciebie! Nie czekaj, zrób pierwszy krok i tak jak Oni, zmień swoje życie! Czekamy na zgłoszenia od osób z orzeczeniem o niepełnosprawności powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i mieszkających na terenie Małopolski.
Jeśli obawiasz się, że biorąc udział w projekcie utracisz świadczenia, które otrzymujesz, od razu uspokajamy – uczestnictwo w projekcie nie powoduje ich utraty. Natomiast w wypadku podjęcia przez uczestnika pracy lub stażu, zawsze rozpatrujemy jego indywidualną potrzebę i wspólnie z nią wybieramy korzystniejszą opcję finansową.
Na czym to polega?
Udział w projekcie polega na odnalezieniu przez uczestnika własnej ścieżki zawodowej, a w rezultacie podjęcie satysfakcjonującej go pracy. Wszyscy biorący udział w projekcie korzystają z indywidualnego programu prowadzonego przez ekspertów – doradców zawodowych, trenerów osobistych czy pośredników pracy. Staże i praca to nie jedyne korzyści – na uczestników czeka także szereg szkoleń dopasowanych do osobistych potrzeb np. kursy komputerowe, graficzne, językowe i wiele więcej!
Nowością w czwartej, a zarazem ostatniej turze naboru, są odbywające się co 2 tygodnie spotkania informująco-integracyjne. Podczas nich uczestnicy poznają szczegóły formalne uczestnictwa oraz harmonogram projektu, a także mają okazję, by zadać nurtujące ich pytania. Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 października w Centrum Obywatelskim (budynek Stadion Miejskiego ul. Henryka ul. Reymonta 20,I piętro) o godzinie 11:00.
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia do programu AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków). Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu lub w biurze WIOSNY.
Chcemy byś przekonał, że życie jest fajne, kiedy robi się coś dla innych, ale też coś dla siebie. Czas byś przeciwstawił się swoim słabościom i wziął los we własne ręce. Nie zwlekaj bo to ostatnia szansa by zostać uczestnikiem projektu, rekrutacja trwa tylko do 31 października 2017 roku.
AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+
http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/
Tel. 785 988 400, 783 430 075
E-mail: aktywni30plus@wiosna.org.pl