Ruszył program Mój Prąd 6.0 – sprawdź, co się zmieniło w programie i ile możesz zyskać!

Nowa edycja programu Mój Prąd 6.0 wystartowała już 2 września 2024 roku. Zgodnie z najnowszymi regulacjami dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej jest możliwe tylko wtedy, kiedy mikroinstalacja zostanie wyposażona w magazyn energii lub ciepła o mocy od 2 do 20 kW. W ramach programu wsparcia Mój Prąd 6.0 możesz otrzymać nawet do 28 000 złotych dotacji z puli, której wysokość wynosi do 400 milionów złotych!

Ile wynosi dofinansowanie do fotowoltaiki w 2024 roku?

W ramach programu Mój Prąd 6.0 możesz otrzymać nawet do 28 000 złotych dotacji łącznie na instalację fotowoltaiczną, magazyn energii oraz magazyn ciepła. Środki z Funduszy Europejskich przeznaczone na ten cel są rozdzielone na poszczególne elementy objęte programem wsparcia, a mianowicie:

  • 6000 złotych dla mikroinstalacji fotowoltaicznych zgłoszonych do przyłączenia do 31 lipca 2024 roku,
  • 7000 złotych dla mikroinstalacji fotowoltaicznych z urządzeniami dodatkowymi,
  • 5000 złotych dla magazynu ciepła,
  • 16 000 złotych dla magazynu energii.

A zatem maksymalna kwota dofinansowania do uzyskania to 28 000 złotych. Jeśli chcesz pozyskać dofinansowanie i zyskać gwarancję, że montaż fotowoltaiki i pozostałego osprzętu przebiegnie sprawnie, koniecznie zdecyduj się na usługi profesjonalistów z firmy Solgro.

Współpraca z rzetelną firmą monterską to podstawa sprawnego działania takich systemów jak fotowoltaika. Bochnia to jedna z lokalizacji, gdzie firma wykonała wiele realizacji, na które zostały już złożone wnioski o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 6.0.

Od kiedy można składać wnioski o dofinansowanie na fotowoltaikę z programu Mój Prąd 6.0?

Aktualnie nabór wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki z magazynem energii lub ciepła ruszył od 2 września 2024 roku. Ostateczny termin przyjmowania wniosków to 20 grudnia 2024 roku.

Decydując się na montaż fotowoltaiki z magazynem ciepła lub energii musisz liczyć się z tym, że jako prosument zaczniesz rozliczać się w systemie net-billingu. W takiej sytuacji możesz starać się o dofinansowanie, ale pod warunkiem, że całkowita moc instalacji w gospodarstwie domowym nie jest większa niż 50 kW – 20 kW dla fotowoltaiki oraz 30 kW dla magazynu energii.