Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bochni oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na konferencję pt. „Dziecko to dziecko – edukacja wysokiej jakości dla wszystkich w praktyce”, która odbędzie się 22 października 2024 r. w Kinie Regis w Bochni. Wydarzenie skierowane jest do rodziców, nauczycieli i specjalistów, a jego tematem będzie edukacja włączająca oraz wsparcie dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Udział w konferencji jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są online.
Konferencja stanowi cykliczne wydarzenie informacyjno-szkoleniowe dla specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą z województwa małopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Małopolski Kurator Oświaty.
Podczas konferencji omówione zostaną działania Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce. Przedstawiony zostanie nowy model diagnozy – przebieg procesu Szkolnej Oceny Funkcjonalnej w placówce edukacyjnej. Specjaliści omówią także kwestie związane z organizacją kształcenia dzieci z zaburzeniami psychicznymi, aby zapewnić im odpowiednie warunki.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej oraz fanpage’u Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni. Kontakt telefoniczny: 691 494 436 lub 14 612 36 91.
Konferencja odbędzie się 22 października 2024 roku, w godzinach 8:30–14:00, w Kinie Regis przy ul. Regis 1. Zapisy prowadzone są online poprzez link, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo potwierdzone zostanie certyfikatem.
Program konferencji:
08:30 – Rejestracja uczestników
08:45 – Powitanie: Adam Korta – Starosta Bocheński, Kinga Pałka – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni
09:00 – Elżbieta Neroj (MEN): „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce”
09:15 – Marzenna Czarnecka: „Nowy wymiar diagnozy – Szkolna Ocena Funkcjonalna”
10:45 – Anna Bombińska-Domżała: „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu”
12:30 – Dorota Ciosek: „Komunikacja alternatywna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością”
13:10 – Barbara Łyduch: „Organizacja kształcenia dzieci z zaburzeniami psychiatrycznymi”