Trwa rekrutacja do zajęć z aktywizacji dla osób niepełnosprawnych

Wiadomość dla osób niepełnosprawnych psychicznie i intelektualnie z powiatu bocheńskiego, które chcą wziąć udział w zajęciach z aktywizacji. Dom Pomocy Społecznej prowadzi nabór do udziału w programie, który rozpocznie się w marcu.

Podopieczni domu pomocy społecznej wraz z rodzicami, a także inne osoby niepełnosprawne psychicznie i intelektualnie z powiatu bocheńskiego wezmą udział w półtorarocznym programie aktywizacji, finansowanym przez Unię Europejską.

Przypomnijmy, DPS w Bochni otrzymał 444 tys. zł dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze zostały przyznane na projekt pt. Uwierzyć w siebie. Jest to program aktywizacji ludzi niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych z terenu powiatu bocheńskiego.

W ramach projektu organizowane są grupowe zajęcia terapeutyczne, takie jak dogoterapia, hydroterapia i hipoterapia. Przewidziano też spotkania w grupach wsparcia (zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów prawnych uczestników projektu). Ponadto zaplanowano turnus rehabilitacyjno-integracyjny dla wszystkich uczestników projektu, a także kursy i szkolenia, w skład których wchodzą warsztaty artystyczno-psychologiczne (decoupage) oraz kurs obsługi komputera.

Wszystkie te działania mają pomóc uczestnikom projektu odkryć swój potencjał oraz uwierzyć w siebie – mówi Barbara Hałas, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bochni.

Na pomoc mogą liczyć osoby niezatrudnione z terenu powiatu bocheńskiego, które są zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności intelektualnej i psychicznej, w wieku od 18 do 64 lat. Ponadto do projektu mogą się zgłaszać osoby z otoczenia uczestników projektu (rodzice, opiekunowie prawni).

Rekrutacja trwa do piątku 18 lutego. Szczegółowe informacje oraz regulamin rekrutacji są dostępne:
– od poniedziałku do piątku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bochni przy ul. Karolina 14f w godzinach od 8 do 16,
– na stronie internetowej www.powiat.bochnia.pl/programy-unijne.html,
– pod numerem telefonu 14 612 59 90 wewn. 354 w godzinach od 8 do 13 oraz pod numerem komórkowym 606 39 88 56.

Projekt będzie realizowany do końca lipca 2011.