W wyniku zderzenia dwóch samochodów policjanci odebrali trzy prawa jazdy. Powód – nietrzeźwi kierowcy.
10 listopada w Bochni na ul. Kurów około godz. 18.10 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierujący Polonezem z nieustalonej przyczyny przejechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym samochodem marki Mercedes – Benz kierowanym przez 40 letniego mieszkańca Bochni. Na skutek zderzenia nikt nie doznał obrażeń ciała.
– Kierujący Polonezem najwyraźniej nie miał ochoty spotkać się z policją i oddalił się z miejsca kolizji – mówi Leszek Machaj z bocheńskiej policji.
Policjanci wykonujący na miejscu zdarzenia czynności wyjaśniające ustalili, że poszkodowany (kierowca Mercedesa) jest pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało 1,6 promila.
Policjantom udało się również ustalić, że zanim doszło do kolizji, Mercedesem kierowała również żona poszkodowanego. – Kobieta przyjechała po wracającego z pracy męża na przystanek i przekazał mu „kierownicę”. Wynik badania stanu trzeźwości kobiety był zaskakujący – był prawie identyczny jak jej męża – dodaje Leszek Machaj.
Kierowca Poloneza został zatrzymany rano 11 listopada w miejscu jego zamieszkania. Wynik badania wskazał nieco ponad 3 promile alkoholu. Kierujący tłumaczył, że uczestnicząc w opisanej kolizji był trzeźwy, a alkohol wypił później. W efekcie zderzenia pojazdów i dalszych czynności uprawnienia do kierowania stracili wszyscy wymienieni kierujący.
– W opisanym zdarzeniu istotny jest jeszcze jeden wątek. Nietrzeźwa kobieta do samochodu zabrała w podróż swoje 6 letnie dziecko – dodaje rzecznik prasowy bocheńskiej komendy
To nie koniec zdarzeń, które w ostatnich dniach rozegrały się z udziałem alkoholu. Bocheńscy policjanci ujawnili jeszcze dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami. Jeden z nich – rowerzysta – przyczynił się do kolizji drogowej. A tych w ostatnich dniach odnotowano aż siedem.
Alkohol był również powodem 3 interwencji domowych, gdzie sprawca będąc w stanie nietrzeźwym stosował przemoc wobec najbliższej osoby. W sumie w 5 rodzinach, w efekcie podjętej interwencji wdrożono procedurę „Niebieska Karta”, która ma ułatwić osobom doświadczającym przemocy w rodzinie dostęp do informacji, uzyskanie wsparcia i pomocy oraz dokumentowanie zdarzeń związanych z przestępstwem przemocy.