Dziś po południu w wiśnickim zamku otwarta zostanie wystawa rzeźb Małgorzaty Olkuskiej. Prezentowane rzeźby to postacie ze świata polityki, czy sztuki. Będzie je można oglądać przez najbliższe trzy miesiące.
Małgorzata Olkuska – urodzona 6 czerwca 1953 r. w Krakowie, absolwentka wydziału rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest profesorem w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Uprawia rzeźbę i medalierstwo.
Wieloletni pedagog, który wykształcil wielu artystów, nauczycieli wychowania plastycznego. Artystka, której prace można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą.
Artystka jest związana z ziemią wiśnicką. Uczestniczyła tu w wielu plenerach ceramicznych, wykształciła wielu platyków z terenu Wiśnicza i okolic, a jej twórczość jest bardzo dobrze znana osobom, które interesują się sztuką.
Jak mówi Renata JOnak, kustosz wiśnickiego muzeum – wystawa prac artystki nie bez powody nosi tytuł „Postacie Małgorzaty Olkuskiej w Wiśnickim Zamku”. – Pani Malgorzata wyrzeźbiła postacie osób znanych ze świata polityki, czy sztuki. Jest więc tu portret Matki Teresy z Kalkuty, Józefa Piłsudskiego, Ewy Demarczyk, Tadeusza Kantora, Piotra Skrzyneckiego, Wiisławy Szymborskiej, Zofii Jaroszewskiej… Ale to jedynie część nazwisk prezentowanych postaci.
Rzeźby będzie można oglądać od dzisiaj w piwnicach pólnocnego bastionu zamku. Wcześniej jednak goście zapraszani są na 2 piętro, gdzie artystka opowie o najważniejszych własnych realizacjach, których na wystawie nie będzie można oglądać. – Atmosfera, która będzie towarzyszyła prezentacji – będzie niesamowita. Postacie wygladają jak duchy, gdyż ich zdjęcia nie są pokazywane na ekranie, lecz rzucane na ścianę – zdradza Renata Jonak.
Spotkanie na zamku rozpocznie się dzisiaj (22.09) o godzinie 17.00.
zapewne jak zwykle spotkanie dla koła wzajemnej adoracji i na tym publiczność się kończy .
zaróbcie coś wreszcie dla mieszkańców a nie tylko dla kilku „zacnych ” gości
Byłem bzdura to co pisze jola rutowicz bylo sporo meszkańców @@@