W Miejskim Domu Kultury można nabyć bilety na jazzowy koncert trio Andrzeja Jagodzińskiego, który za niespełna dwa tygodnie wystąpi w Bochni. Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej im. prof. Jerzego Żurawlewa.
Andrzej Jagodziński – pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975 – 1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. W roku 1979 otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting „Złota Tarka”. Andrzej Jagodziński w swym dorobku artystycznym ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi – m. in Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, „Czwartet” Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem.
W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage, Istanbul International Festival, Ankara Music Festival. W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem – Andrzej Jagodziński Trio.
Trio w uznaniu sprzedaży płyty Chopin Once More zostało nagrodzone w roku 2000 Złotą Płytą. Andrzej Jagodziński w roku 2005 jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie. W roku 2005 Andrzej Jagodziński został uhonorowany przez Ministra Kultury Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Adam Cegielski – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Debiutował na scenie jazzowej w zespole „Central Heating Trio”, z którym zwyciężył w konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1990 roku zdobywając również nagrodę indywidualną.
Z „CHT” uczestniczył w finałach dwu europejskich konkursów jazzowych – Leverkusen/Niemcy 1990 i Hoeilaart/Belgia 1990. W grudniu 1990 „CHT” otrzymało „Klucz do kariery” nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu trasy koncertowej „Pomorska Jesień Jazzowa”. Grał w zespole Kazimierza Jonkisza, w zespole „Quintessence”, w kwartecie Kuby Stankiewicza. Współpracował z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem, orkiestrą „Sinfonia Varsovia”.
Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Od 1994 Adam Cegielski prowadzi klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie gdzie od roku 2005 pełni także funkcję wicedyrektora do spraw kształcenia jazzowego.
Czesław Bartkowski – z muzyką związany od 6. roku życia. Perkusista jazzowy, legenda polskiej sceny jazzowej. Aktywną działalność koncertową prowadzi nieprzerwanie od 1960 r. kiedy to debiutował w „Far Quartet” Jerzego Pakulskiego. Grał w zespołach m.in.: Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Czesława Niemena, Tomasza Stańko, Adama Makowicza, Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak, Wojtka Karolaka, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Henryka Majewskiego.
Pracował też z takimi muzykami, jak: Art. Farmer, Ben Webster, Clark Terry, Aladar Pege. Wystepował niemal na wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych na świecie: Newport, Pori, Montreux, The North See, The Berliner Jazz Tage, Molde, The New York Jazz Festival, Tauranga, Comblain La Tour, India Jazz Festival… i wiele innych.
Od 1993 wykładowca w klasie perkusji i kierownik Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Studium Jazzowego w Warszawie. Honorowy Członek „Tauranga Jazz Festival Society” oraz „The New Orleans Clubs New Castle on Tyne England”. Zasłużony Działacz Kultury; laureat Nagrody Indywidualnej I Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce.
Trio Jagodzieńskiego da koncert w bocheńskiej szkole muzycznej 27 listopada 2010r. o godz. 16:30.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Bochni, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.