IV liga. BKS zwycięża na zakończenie rundy jesiennej

Bocheński KS po dobrej grze pokonał 2-0 Karpaty Siepraw w meczu 15. kolejki małopolskiej IV ligi. Bramki strzelili: Mateusz Więsek oraz Piotr Kasprzyk.

Piłkarze Bocheńskiego KS w meczu przeciwko Karpatom Siepraw zaprezentowali dobrą formę odnosząc jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Przyszło ono w gruncie rzeczy łatwo, choć pierwsze trzydzieści minut wcale na to nie wskazywały. W tym okresie z boiska wiało nudą , a okres walki w środku pola przerywały nieudane strzały z dystansu. Po upływie pół godziny przewagę zaczęli przejmować gospodarze, co w końcówce pierwszej odsłony meczu przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W 42 minucie szansę miał Kasprzyk, minutę później Mateusz Więsek z 10 metrów uderzył pod poprzeczkę, ale góra w tym pojedynku był jeszcze bramkarz gości. Niespełna sto sekund później Więsek podnosił już ręce w geście triumfu. Po świetnym, prostopadłym podaniu Kamila Rynducha, Więsek wygrał pojedynek biegowy ze stoperem gości i oddał efektowny strzał z woleja. Wysunięto zbyt daleko od linii bramkowej Kardynia był bez szans.

Już pierwsza groźna akcja drugiej połowy zakończyła się podwyższeniem rezultatu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła do niepilnowanego Piotra Kasprzyka, który precyzyjnym strzałem głową ustalił wynik spotkania. Rezultat mógł ulec zmianie. Bochnianie wykorzystywali nieporadność ataków gości przeprowadzając aktywnymi skrzydłami błyskawiczne kontry. Brakowało jednak albo celnego ostatniego podania, albo spokoju w wykończeniu akcji. Szans bramkowych nie wykorzystali Więsek oraz Michał Leśniak. W doliczonym czasie gry groźnie zaatakowali goście, a strzał Szymoniaka trafił w słupek.

Mecz 15 kolejki zakończył rundę jesienną małopolskiej IV ligi. Bocheński KS zajął w niej ósmą pozycję (bez względu na wyniki meczów niedzielnych) z dorobkiem 21 punktów (5 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki). Bochnianie rozpoczynają teraz okres roztrenowania, który według trenera Marcina Leśniaka potrwa do 15 grudnia.

BKS: Piątek – Nowak, Serafin, Kasprzyk, Komenda – Siwek (87’ Bajda), Rynduch, Motak (83, Strach), Pulak (60’Mikulski)– Handzlik, Więsek( 70’Leśniak).