W najbliższą sobotę, 2 kwietnia przypada 6 rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji dzień później w Bochni odbędzie się koncert poświęcony pamięci wielkiego Polaka.
W kościele św. Pawła Apostoła wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata, Bocheński Chór Kameralny Salt Singers a także Młoda Filharmonia – Chór i Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych II Stopnia w Krakowie.
Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata powstał w 1990 roku. Założyła go i do 2000 roku prowadziła mgr Małgorzata Januszewska. Od 2001 roku dyrygentem jest mgr Marta Stós. Chór zrzesza studentów i absolwentów krakowskich szkół wyższych.
Zespół interesuje się zarówno muzyką dawną, w tym religijną i świecką, jak i współczesną. Bogaty repertuar zespołu stale wzbogacany jest o utwory kompozytorów różnych epok z całego świata.Nie brakuje w nim utworów ludowych, kolęd, pieśni patriotycznych, Negro Spirituals oraz muzyki cerkiewnej.
Bocheński Chór Kameralny Salt Singers pod dyrygenturą Macieja Kozłowskiego powstał w 2004 roku. Skupia osoby w różnym wieku, zarówno z Bochni jak i okolic. Członkowie chóru doskonalą oraz poszerzają repertuar, na który składają się utwory zarówno religijne jak i świeckie, w tym patriotyczne. Nie brak w nim utworów współczesnych jak i dzieł kompozytorów z poprzednich stuleci.
Chór „Krakowskiej Młodej Filharmonii” powstał przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie z inicjatywy Dyrektor Krystyny Rozciszewskiej oraz Rafała Marchewczyka. Chór koncertuje w kraju i za granicą głównie w programach a capella, lecz wykonywał także duże formy wokalno – instrumentalne z udziałem wybitnych śpiewaków: Elżbietą Towarnicką, Krystyną Tyburowską i Piotrem Kusiewiczem na czele.
We wrześniu 1992 roku, chór i jego dyrygent stali się współtwórcami sukcesu „Nieszporów Ludzmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Brali udział w w prawykonaniu „Song for a better tomorrow” Jana Tyszkiewicza, jak również oratorium „Amabilis” Zbigniewa Wodeckiego.
Koncertowali z czołówką polskich wokalistów, m.in.: Hanną Banaszak, Marylą Rodowicz, Ewą Urygą, Beatą Rybotycka, Markiem Grechutą, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickimi „Skaldami”, co świadczy o szerokim programie. W repertuarze chóru znajdują się bowiem utwory od renesansu po muzykę współczesną, od muzyki sakralnej po jazz i muzykę rozrywkową.
W sierpniu 1999 roku chór śpiewał na audiencji prywatnej u Ojca Świętego Jana Pawła II część repertuaru z płyty „Magnum Mysterium”, która została wręczona po koncercie.
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie liczy nawet do 80 osób. Wszyscy muzycy to uczniowie szkoły (gimnazjum i liceum), czyli młodzież w wieku od 13 do 19 lat.
Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, obejmuje utwory różnych epok, od baroku do muzyki współczesnej, kompozytorów takich jak: Vivaldi, Bach, Mozart, Haydn, Beethoven, Czajkowski, Dvorak, Gershwin, Karłowicz, Kilar, muzykę filmową, operetkową, musicalową, jak również największe muzyczne światowe hity jak My way, Sway oraz polska piosenka międzywojenną np. Miłość ci wszystko wybaczy.
Artyści wystąpią w repertuarze Wolfganga Amadeusza Mozarta w kościele św. Pawła w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. kardynał Stanisław Dziwisz i biskup Wiktor Skworc.