Do niedawna kto nie chciał iść do wojska, nie miał łatwego życia. Niektórzy fikcyjnie studiowali, meldowali się za granicą, teraz ich koszmar się skończył.
11 lutego weszła w życie nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. – Ustawa gwarantuje obywatelom uregulowanie stosunku do służby wojskowej przez przeniesienie ich do rezerwy bez odbywania czynnej służby wojskowej. Oznacza to, że wszyscy mężczyźni bez względu na rok urodzenia, którzy mają orzeczoną zdolność do służby wojskowej, z mocy ustawy zostaną przeniesieni do rezerwy bez odbycia służby wojskowej – informuje kpt. Tomasz Kamiński, oficer poboru i uzupełnień WKU w Bochni.
Teraz przeniesienie do rezerwy następuje z urzędu. Nie wymaga ono również osobistego udziału zainteresowanego przy dokonywaniu tej czynności. – Potwierdzenie faktu przeniesienia do rezerwy następuje w formie wpisu zamieszczonego w książeczce wojskowej. Osoby zainteresowane przeniesieniem do rezerwy mogą zgłaszać się do właściwej terytorialnie WKU w celu uzyskania wpisu do książeczki wojskowej (wydania zaświadczenia) o przeniesieniu do rezerwy – dodaje kpt. Tomasz Kamiński.
Teraz armia poszukuje chętnych, którzy mogą liczyć na dobre warunki pracy oraz godziwe wynagrodzenie. Jak się okazuje, chętnych nie brakuje.