W środę w Brzesku odbyły się zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych. Przystąpili do nich podopieczni kilku Warsztatów Terapii Zajęciowej m.in. z Proszówek a także Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Bochni.
Przez ponad dwie godziny podopieczni placówek rewalidacyjnych pod okiem instruktorów i sędziów oddawali się pasji polowania na wielką rybę. Nad prawidłowością prowadzonych zawodów czuwał Aleksander Bajda, prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Bochnia Miasto.
Zawody trwały dwie godziny, zanim jednak do nich doszło – wszyscy uczestnicy zawodów zapoznani zostali z instruktarzem łowienia oraz poinformowani, jak należy się w takich miejscach zachowywać aby nie przeszkadzać sobie nawzajem i czerpać jak najwięcej radości z obcowania z przyrodą.
Po zakończeniu zawodów Komisja Sędziowska (Aleksander Bajda, Kazimierz Hnatow, Marek Pilch) przystąpiła do liczenia i ważenia złowionych okazów.
W przeprowadzonych konkurencjach uzyskano następujące wyniki:
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Łukasz Trytek, WTZ Proszówki (złowił Leszcza)
II miejsce – Bartłomiej Piasecki, WTZ Kraków (złowił płoć)
III miejsce – Paweł Rojek, WTZ Łyszkowice (złowił wzdręgę)
W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Łyszkowic i zajęli I miejsce. Tuż za nimi byli zawodnicy WTZ Proszówki zajmując II miejsce, miejsce III wywalczyli natomiast zawodnicy WTZ Kraków, i ŚDS Bochnia.
Zwycięzcom wręczono dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Otrzymali oni także pamiątkowe statuetki ryb wykonane w pracowni ceramicznej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Proszówkach.
Na ręce Pana Kazimierza Mruczek oraz Aleksandra Bajda – Prezesów Zarządów Kół Polskiego Związku Wędkarskiego z Brzeska i Bochnia Miasto pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc i zorganizowanie Zawodów Wędkarskich dla osób niepełnosprawnych – uczestników WTZ I ŚDS, które odbyły się na łowisku „Trzy Stawy” w Brzesku. Dziękujemy również osobom, które pomogły podczas połowów i czuwały nad bezpieczeństwem zawodników. To dzięki Państwa pracy osoby sprawne inaczej mogą w realizować swoje marzenia oraz czuć się dowartościowane w społeczności w jakiej żyją – mówi Katarzyna Fijał z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach.