Gwiazda teatralna i telewizyjna będzie dzielić się z mieszkańcami Bochni a zarazem miłośnikami poezji, jej pięknem, znaczeniem i interpretacją niezwykłych utworów polskich poetów.
Maja Komorowska jest córką hrabiego Leona Komorowskiego z Kurmen h. Korczak i Ireny z Leitgeberów. 19 grudnia 1959 roku wyszła za mąż za Jerzego Huberta Tyszkiewicza, pochodzącego z rodziny hrabiowskiej.
W 1960 roku ukończyła Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Trzy lata później zdała eksternistyczny egzamin aktorski. Zadebiutowała 30 września 1960 roku na deskach krakowskiego Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska. Od 1982 roku wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie. Za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne otrzymała nagrodę indywidualną Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1991 i 1994 roku.
W filmie zadebiutowała w 1960 roku użyczając głosu w baśni Marysia i krasnoludki, jednak za początek jej kariery filmowej uważa się rolę z 1970 roku w Życiu rodzinnym Krzysztofa Zanussiego.
Aktorka od lat bierze czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym, np. wspierając budowę warszawskiego hospicjum onkologicznego, biorąc udział w Tygodniach Kultury Chrześcijańskiej oraz w Kongresach Kultury.
Oddzielną kartą w jej biografii była pomoc internowanym w czasie stanu wojennego (była członkiem Prymasowskiej Rady Pomocy Internowanym i Ich Rodzinom). Jest częstym gościem ośrodków polonijnych na całym świecie, w których występuje z wieczorami poetyckimi. Z tymi spektaklami jeździ także po całej Polsce.
W 1993 roku Wydawnictwo Tenten wydało książkę autorstwa Komorowskiej zatytułowaną 31 dni maja. Jest bohaterką książki Barbary Osterloff Pejzaż pt. Rozmowy z Mają Komorowską.
Wieczór poezji w Jej wykonaniu odbędzie się 5 grudnia 2011 r. o godz. 17.30 w Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Wstęp wolny.
Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Mój świat i moje życie” współfinasowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.