19 i 20 stycznia lipnicka scena zamieni się w arenę wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, na której Żyd targować się będzie z Cyganem o turonia, a Heroda diabli wezmą. Pastuszkowie pędzić będą do żłóbka, a publiczność zatopi się w atmosferze betlejemskiej nocy. Anioł z gwiazdą szczęścia i dostatku życzyć będzie, a Trzej Królowie rozejdą się po świecie głosić dobrą nowinę.
Magia średniowiecznego teatru, w którym dobro toczy walkę ze złem, diabeł spiera się o duszę bohatera, a strach ze śmiechem na przemian mieszają się w sercach publiczności urealni się poprzez doskonałą grę aktorską kolędników z całego regionu tarnowskiego.
Już 31 raz odbędzie się wspólne kolędowanie w Lipnicy Murowanej. Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej jak dobre duchy „Lipnickiej Gwiazdy” wciąż dokładają starań, aby jej blask nie przygasł i wciąż zachwycał mieszkańców, turystów i gości, którzy niezmiennie wypełniają salę widowiskową po brzegi. Te dwa dni sprawią, że Łokietkowy Gród tętnić będzie życiem i stanie się sercem małopolskiego tradycyjnego kolędowania osadzonego głęboko w tradycji polskiej.
Zgłoszone grupy:
W kategorii: GRUPY DZIECIĘCE – 8 grup
W kategorii: GRUPY MŁODZIEŻOWE – 9 grup
W kategorii: GRUPY DOROSŁE – 11 grup
Grupy dziecięce i młodzieżowe prezentują się w sobotę od 12.00.
Grupy dorosłe prezentują się w niedzielę od 14.00.
Komisja artystyczna:
Stanisław Węglarz – etnolog
Maria Cetera – etnograf
Jadwiga Adamczyk – muzyk
Benedykt Kafel – etnograf
Magdalena Kroh – etnograf
Aleksander Smaga – muzyk.