W ramach realizacji projektu „Klub Skrzata” Biblioteka Gminy Bochnia filia w Brzeźnicy działająca w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zorganizowała 21 lutego spotkanie autorskie pt. „Muzyczna zgraja” z Izabellą Klebańską.
Izabella Klebańska to absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak „Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia”. Autorka współpracowała również z programami: „5,10,15” i „Domowe przedszkole”. Pisze również piosenki i scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Pisze książki dla dzieci, w których popularyzuje muzykę w niezwykle wesoły i przystępny sposób. W dorobku autorki znajdują się następujące książki: „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Muzyczna zgraja”, „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Akolada. 8 stopień wtajemniczenia”, „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami” oraz „Operowe straaachy”.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z „Klubu Skrzata” oraz Przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami. Autorka została przywitana przez dzieci piosenką „Klubu Skrzata” pt. „My jesteśmy krasnoludki”. W czasie spotkania pisarka w bardzo obrazowy i żywiołowy sposób wprowadzała dzieci w świat muzyki i poezji. Włączyła żywo najmłodszych we wspólną zabawę posługując się własnymi tekstami z książki „Muzyczna zgraja” oraz wierszami J.Tuwima jak i swoją grą na skrzypcach. Maluchy poznały „zgraję zwierzaków” grających na różnych instrumentach muzycznych. Spotkanie było świetną zabawą muzyczno-ruchową wyzwalającą u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji. Dodatkowo dzieci z „Klubu Skrzata” mogły poznać i zintegrować się ze starszymi dziećmi z Przedszkola.
Rodzice mieli możliwość nabycia dla swych pociech książek autorki i zdobycia dedykacji z autografem.
Realizacja spotkania autorskiego możliwa była dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na projekt „Klub Skrzata” ze środków Fundacji im. J. K. Steczkowskiego w ramach V edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”. Założeniem innowacyjnych działań projektowych jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym oraz ich integracja w grupie rówieśniczej.