W najbliższy piątek, 23 sierpnia o godzinie 18.00 Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyka na Via Regia” połączony z wernisażem wystawy Alicji Paluch.
Wieczór w Galerii rozpocznie się od koncertu pt. „Lato w muzyce”, w wykonaniu kwartetu smyczkowego Sine Nomine Ensemble, w którego programie znajdą się utwory A. Vivaldiego, W.A. Mozarta oraz przeboje musicalowe. Po nim, do oglądania swoich prac malarskich, hafciarskich a także fotograficznych zaprosi wszystkich autorka wystawy Alicja Paluch.
Wstęp wolny.
Alicja Paluch urodziła się w 1971 r. w Krynicy-Zdroju. Jest absolwentką klasy o profilu biologiczno-chemicznym I LO. im Jana Długosza w Nowym Sączu. Ukończyła studia na AWF w Krakowie – wydział Rehabilitacji Ruchowej. Przez okres czterech lat prowadziła Poradnię Rehabilitacyjną w Piwnicznej-Zdroju, po wyjeździe na stałe do Bochni pracowała jako fizjoterapeuta w bocheńskiej przychodni przy ul. Floris. Ponadto zajmowała się reportażem ślubnym, wykonywała zdjęcia komunijne, itp.. Pracowała jako instruktor aerobiku, przez jakiś czas prowadziła własny sklep. W Bochni mieszka od 16 lat.
Jednak jej prawdziwą pasją jest postrzeganie i uwiecznianie piękna świata: ludzi i przyrody. Robi to przy pomocy obiektywu aparatu fotograficznego, pastelowej techniki malarskiej i igły sprzysiężonej z setkami odcieni kolorowych nici.
Sukcesy w dziedzinie uprawiania szeroko pojętej sztuki:
* III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Na Styku Kultur”; nagroda w konkursie organizowanym przez pismo „Foto”.
* Fotografie (kilkadziesiąt) w albumach: Polski Papież Jan Paweł II autorstwa ks. Mieczysława Malińskiego, Kraków 2000, Wielki Jubileusz Jan Paweł II autorstwa ks. Grzegorza Piotrowicza i Jerzego S. Kowalskiego, Kraków 2000, Bóg się rodzi – Kolędy, Kraków 2000, Pan Tadeusz, Kraków 1999.
* Widokówki ze zdjęciami Bochni oraz seria pocztówek z jej fotografiami opatrzonymi cytatami papieża Jana Pawła II.
Wystawy:
* Grudzień 1999 Galeria „Sokół” w Nowym Sączu – wystawa zbiorowa – prezentacja dorobku twórców z Piwnicznej i okolic.
* Lipiec 2000 Dom Kultury w Piwnicznej-Zdroju – wystawa fotografii autorskiej.
* Luty-marzec 2003 Biblioteka Publiczna w Bochni filia nr.1 – „Na barwnych ścieżkach zachwytu” – wystawa malarstwa i fotografii.
* Sierpień 2007 Piwniczna-Zdrój – Pijalnia Artystyczna – „Piękno haftowane” – wystawa haftu.
– Uwielbiam fotografować. Podczas sesji zdjęciowych, kiedy oczekuję na odpowiednie światło lub moment, kiedy wybieram najlepszy kadr, nie rejestruję upływu czasu.
Próbowałam swoich sił w malarstwie akwarelowym, akrylowym i olejnym, na papierze, płótnie i na szkle, jednak najbardziej odpowiada mi technika suchej pasteli. Moją wielką pasją jest również haft krzyżykowy, któremu poświęcam większą część wolnego czasu. Nie jest mi obce szydełko – serwety, serwetki. Z ogromną przyjemnością poznaję każdą nową technikę: decoupage, masa solna, origami, wiklina papierowa, a ostatnio dzięki warsztatom w Chełmie – bibułkarstwo. Wielką radość sprawia mi własnoręczne tworzenie drobiazgów z „niczego”. Zajęta ulubioną pracą nigdy nie odczuwam zmęczenia.
W rodzinie mówią o mnie – ARTYSTYCZNA DUSZA i coś w tym jest, ponieważ kocham Piękno pod każdą postacią…
Sine Nomine Ensemble
Paulina Woś – skrzypce, Jakub Bańdur – skrzypce, Sylwia Wojtowicz – altówka, Jakub Gucik – wiolonczela, są absolwentami i studentami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.
Nazwa oznaczająca „Zespół bez nazwy” odnosi się do szeroko pojętej idei elastyczności i otwartości na różne style i gatunki muzyczne, a także współpracy z artystami innych sztuk. W obecnym składzie zespół działa od września 2012, ma już na swoim koncie pewne sukcesy, m.in. bardzo dobrze przyjęty występ w Filharmonii Krakowskiej w listopadzie 2012. Muzycy Sine Nomine Ensemble współpracowali z wieloma zespołami i instytucjami m. in. Sztywnym Palem Azji, Orkiestrą Kameralną Archetti, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Kaliską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, zespołami Seven Seeds i Alergen, fundacją Art Forum.